Vážení rodiče,

naše školky poprvé zahajují distanční vzdělávání předškoláků. Připravili jsme pro Vás výukový materiál sloužící k plnohodnotnému vzdělávání Vašich dětí (soubory pod úvodním článkem).
Tyto materiály jsou průběžně doplňovány, pro zobrazení všech je nutné nabídku dále rozbalit.

Chápeme, že když máte doma školáka, je už i tak distanční výuka pro Vás dost složitá. Navíc ještě třeba sladit s "home office" nebo péčí o mladšího sourozence. Na druhou stranu ale považujeme předškolní vzdělávání v posledním roce v MŠ za neméně důležité, a pro budoucí prvňáčky i povinné. Necháme na Vašem uvážení, kolik úkolů děti splní. Věříme, že si z nabízených činností vyberete a společná práce s Vašimi dětmi bude pro Vás příjemně stráveným časem. Nezapomínejte, že distanční výuka je pro předškolní děti povinná. Vypracované úkoly dětem schraňujte a po návratu k běžné docházce do MŠ přineste. Práce budou dětem založeny do jejich portfolií.

Co budete doma nejvíce potřebovat?
·         Ohromnou dávku trpělivosti
·         Váš čas
·         Obyčejnou tužku, pastelky, papír (nejlépe nelinkovaný), nůžky, lepidlo, semínka (pokud máte možnost)
·         Dále vše, co doma máte, není třeba přehltit děti hračkami ani pomůckami

Kromě vzdělávací nabídky je potřeba
·         S dětmi často mluvit, povídat si o denních aktivitách
·         Umožnit dětem pomoc v domácnosti, nebát se mu svěřit např. krájení zeleniny, zalévání květin, hledání stejných ponožek po vyprání apod.
·         Samozřejmostí je čtení dětem nejen před spaním, rozvíjíte tím představivost, slovní zásobu, kritické myšlení
·         Chodit s dětmi ven (pokud je to možné)
·         Nezapomínejte, že nejvíce se děti učí nápodobou, protože chtějí být jako máma nebo táta

Zárověň budeme rádi, pokud nám některý z Vašich výrobků či aktivit vyfotíte a zašlete na email ms2@zshejnice.cz (MŠ Zvoneček) nebo ms3@zshejnice.cz (MŠ Ferdinandov).

V případě potřeby se na nás můžete kdykoliv obrátit telefonicky na tel. č. 482 322 213 (MŠ Zvoneček), 482 322 034 (MŠ Ferdinandov) a nebo osobně ve všední dny od 8.00 - 13.00 hodin