Sportovní den mládeže v Hejnicích – 4. ročník

V pátek dne 24. května 2024 se pod vedením Mgr. Jana Váni v tělocvičně Základní školy Hejnice uskutečnil čtvrtý ročník národní soutěže Sportovní den mládeže v Hejnicích pro místní děti a žáky základní školy. Účastníci sportovního turnaje se v Hejnicích utkali v soutěžním čtyřboji, který byl složen z fotbalu, florbalu, házené a frisbee. Celkem se na začátku sportovní akce sešlo 8 týmů, které soutěžily o nejúspěšnější družstvo turnaje.

Celkové vítězství si na turnaji v Hejnicích odnesl tým „Modráci“, složený z členů Lukáš Mlejnek, Adam Čvančara, Matyáš Vojtek, Martin Matura, Madlen Hájková, Barbora Šedinová, Valerie Vláhová a Jiří Melichar. Stříbrné umístění na turnaji v Hejnicích vybojoval tým „Tyrkysáci“ a bronzovou příčku obsadil tým „Žluťáci“. Úspěšní finalisté postupového turnaje byli odměněni medailemi, upomínkovými diplomy a řadou dalších sponzorských cen. Hráči z Hejnic, kteří se umístili na předních pozicích, obdrželi také nominaci k účasti na Národním finále v Kladně, které se bude konat dne 1. prosince 2024 v tamní sportovní hale. Na Národním finále budou postupující finalisté reprezentovat zejména základní školu a Hejnice.

Sportovní den mládeže v Hejnicích se konal za finanční podpory města Hejnice a partnerů soutěže.

Sdílet