MŠ Zvoneček

O nás

Základní škola a Mateřská škola Hejnice, příspěvková organizace, Lázeňská 406, Hejnice 463 62

Pracoviště MŠ Zvoneček, Nádražní 65, Hejnice 463 62

tel. 482 322 213 - omlouvání absence

mobil: 602 177 047 - vedoucí MŠ Bc. Jitka Hájková

Školní vzdělávací program Putování se Zvonečkem

Školní řád MŠ Zvoneček

• Budova MŠ Zvoneček byla postavena v roce 2021 v areálu bývalé MŠ2 na místě nevyhovující budovy MŠ, která byla zbourána. Došlo k sloučení dvou mateřských škol, MŠ1 v ulici Lázeňská a MŠ2 Zvoneček. Sloučením tyto dvě Mateřské školy zanikly a vznikla Mateřská škola Zvoneček.
  • Odloučené pracoviště MŠ3 na Ferdinandově sídlí v samostatné budově. Nachází se zde jedna třída Králíci.
  • Budova MŠ Zvoneček je jednopodlažní. V současné době slouží k provozu 5 tříd.
  • V přízemí se nachází třída Medvíďata, s přilehlou šatnou, s vlastní umývárnou, skladem a přípravnou kuchyňkou sloužící k výdeji jídla dětem a pedagogickému personálu. Dále se zde nachází prostorná herna sloužící jako tělocvična pro jednotlivé třídy nebo místo ke společnému setkávání různých příležitostí, jako jsou akce MŠ či divadelní představení. V přízemí se dále nachází kuchyň s přilehlými sklady potravin a zázemím pro kuchařky. V prvním podlaží jsou čtyři třídy s vlastními šatnami, umývárnami, sklady a dvěma přípravnými kuchyňkami. Jsou to třídy pro děti ve věku od 2 do 4 let - třídy Štěňata, Koťata a děti ve věku 4 až 7 let - třídy Liščata a Lvíčata. Dále se zde nachází zázemí pro pedagogické pracovníky s šatnou a sociálním zařízením, kancelář vedoucí MŠ. Třídy jsou prostorné, vzdušné, vybavené dětským nábytkem, hracími koutky. Prostorné chodby i třídy jsou tematicky zdobeny dětskými pracemi a výrobky.
  • Součástí mateřské školy je oplocený areál školní zahrady složený ze dvou částí. Zadní část je tvořená lesoparkem se vzrostlými stromy, domečky, prolézačkami a několika pískovišti. V přední části se nachází tartanové hřiště s herními prvky a mlhovištěm. Celá zahrada je osázená okrasnými i jedlými keři, ovocnými stromy a poskytuje dětem možnost dostatečného pohybového vyžití.
  • Mateřská škola je situována v klidné části města Hejnice pod severními svahy Jizerských hor s možností vycházek do okolní přírody v podhorské oblasti.

Zaměstnanci mateřské školy

Vedoucí MŠ: Bc. Jitka Hájková

Speciálně-pedagogická podpora dětí a poradenství pro rodiče
Podpora zaměřená na  děti s podpůrnými opatřeními, dále děti, které potřebují individuálně podpořit v oblasti řeči, děti s nadáním, děti s odkladem, s odlišným mateřským jazykem.

Bc. Jitka Hájková – třída Lvíčata

Školnice
Hana Horáčková

• Pravidelné akce