O naší škole

Vítáme Vás na stránkách Základní školy a Mateřské školy v Hejnicích.

Město Hejnice leží na severu Čech, asi 25 km od Liberce, na úpatí Jizerských hor.

Žijí zde necelé tři tisíce obyvatel, najdeme tu jednu ZŠ, 3 MŠ a elokované pracoviště Střední hospodařské a lesnické školy Frýdlant, pracoviště Hejnice.

Významnou památkou Hejnic je kostel Navštívení Panny Marie.

Nedaleký vrch Smrk (1124 m) je nejvyšší horou české části Jizerských hor, od září 2003 je zde otevřena rozhledna pro veřejnost.

Ve školním roce 2019/2020 navštěvuje naši ZŠ 344 žáků, podle počtu žáků zapsaných do prvních tříd by se měl počet zvyšovat..

Škola má dvě tělocvičny, venkovní hřiště a sportovní areál a umělou horolezeckou stěnu. Funguje zde keramická dílna. Celý areál prošel rozsáhlou rekonstrukcí, včetně venkovních ploch.

Pořádáme řadu sportovních akcí pro děti i dospělé, např. v atletice, florbalu či lezení na umělé stěně.